Туристична компанія «Тут і Там»
Росія

Російська Федерація

Росія розташована на двох континентах – Європі та Азії. На півдні і південному сході межує з Китаєм, на південно-сході – з Північною Кореєю, на півдні – з Казахстаном, Монголією, Грузією і Азербайджаном, на південному заході – з Україною, на заході – з Білоруссю, Естонією, Латвією, Фінляндією і Норвегією. Калінінградська область, яка є анклавом Росії на узбережжі Балтійського моря, має кордони з Польщею і Литвою. Росії належать острова Нова Земля, Північна Земля, Вайгач, архіпелаг Земля Франца-Йосипа, Новосибірські острови, острів Врангеля в Північному Льодовитому океані, Курильські острови (на частину цих островывЯпо їх територіальні претензії Японією) і острів Сахалін в Тихому океані. На сході Росія омивається Японським, Охотським і Берінгом морями, на півночі – Баренцевим, Карським, Чукотським і Східно-Сибірським морями, морем Лаптєвих, на заході – Балтійським морем і Фінською затокою, на півдні – Чорним і Азовським морями.

Назва країни походить від етноніма Русь.

Столиця:

Москва.

Площа:

17075400 км2.

Населення:

145470 тис. Чол.

Адміністративний поділ

До складу Російської Федерації входять 21 республіка, 6 країв, 49 областей, міста федерального значення Москва і Санкт-Петербург, автономна область і 10 автономних округів.

Форма правління:

Республіка з федеративним державним устроєм.

Глава держави:

Президент, який обирається на 4 роки.

Вищий законодавчий орган:

Двопалатні Федеральні збори (Рада Федерації і Державна дума). \

Вищий виконавчий орган:

Уряд.

Великі міста

Санкт-Петербург, Новосибірськ, Нижній Новгород, Єкатеринбург, Самара, Омськ, Казань, Перм, Уфа, Ростов-на-Дону, Волгоград.

Державна мова:

Російська.

Релігія:

Серед релігійних конфесій найчисленнішою є православна, жителі Росії сповідають також іслам, католицизм, іудаїзм, буддизм.

Етнічний склад

81% – росіяни, 3,8% – татари, 3% – українці, 1,2% – чуваші, 0,9% – башкири. Всього в Росії проживає більше 100 народностей.

Валюта

Рубль = 100 копійкам.

Клімат

Велика частина країни розташована в межах помірного кліматичного поясу. Крайні райони півночі і північні острови належать до арктичного поясу, деякі південні райони близькі до субтропіків. Майже по всій території країни клімат континентальний, що особливо проявляється в Західному Сибіру (цього регіону притаманні значні амплітуди сезонних температур і невелика кількість опадів). Для західних областей і чорноморського узбережжя характерні м’якші, приморські умови. Своєрідним мусонним кліматом відрізняються і південні райони Далекого Сходу, що знаходяться під впливом Тихого океану.

Флора

Рослинний і тваринний світ сильно розрізняються залежно від широти місцевості і клімату. Велику частину території країни займають ліси – близько 65%, і в них представлені всі види хвойних і широколистяних дерев: сосна, ялина, ялиця, кедр, береза, осика, граб, бук, дуб, ясен і багато інших.

Фауна

На території країни зустрічається близько 150 тис. Видів тварин. З них 300 видів ссавців, 300 видів прісноводних риб і 250 видів морських риб, які мають промислове значення. Для арктичної і тундрової зон характерні наступні представники фауни: білий ведмідь, північний олень, песець, лемінг. З морських тварин в цій зоні зустрічаються косатка, белуха, морж, тюлень. Птахи – чайки, Кайра, гаги, білі гуси. Серед мешканців тайгової зони можна назвати бурого ведмедя, лося, рись, соболя, білку. На Далекому Сході зустрічаються тигр, плямистий олень. У зоні мішаних і широколистяних лісів поширені зубр, бурий ведмідь, кабан, вовк, лисиця, кріт, їжак, з птахів: лелека, журавель, глухар, тетерев, рябчик, синиця, дятел, соловей, ластівка, горобець. Для степової зони не рідкість такі тварини: заєць-русак, хом’як, ховрах; птиці – дрохва, орел. У напівпустелі проживають сайгак, тушканчик.

Ріки та озера

У Росії близько 120 тис. Річок (довжиною понад 10 км). Найбільші з них: – Лена, Іртиш, Єнісей, Обь, Волга, Амур. Найбільші озера – Каспійське море, Байкал, Ладозьке, Онезьке. У РФ майже 2 млн прісних і солоних озер.

Пам’ятки

У Росії величезна кількість пам’яток. У Санкт-Петербурзі – Зимовий палац (Ермітаж), Ісаакієвський собор, Петропавлівська фортеця з гробницями російських імператорів, комплекс палаців і фонтанів в Петродворце, палаци в Гатчині і Пушкіно. Всього в місті розташовано більше 120 музеїв. У Москві знамениті Кремль і Червона площа, Третьяковська галерея, ряд найбільших музеїв (всього 74), в т. ч. найстарший з них – Збройна Палата. У Новгороді – кремль, церква Спаса-на-Ільїна з фресками Феофана Грека; в Пскові – музей-заповідник XII-XVII ст., фортеці та церкви, в Казані – кремль XVI-XVII ст., в Суздалі – церкви XIII-XIX ст. і багато інших. Значна кількість архітектурних та історико-культурних пам’яток Росії внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Корисна інформація для туристів

Москва – величезне місто. Для того щоб познайомитися з усім її багатством, потрібно витратити ціле життя. Тому туристам пропонують автобусні оглядові екскурсії. Під час однієї такої екскурсії, проїжджаючи по центральних вулицях і площах столиці і роблячи короткі зупинки для огляду памяток, можна побачити монументальні споруди на Поклонній горі, відвідати садибу «Кусково» і палац «Останкіно» – володіння Шереметьєвих, постояти на оглядовому майданчику Воробйових гір, з якої відкривається чудова панорама Москви. Зліва видно переливаються на сонці золоті куполи Новодівичого монастиря, праворуч вузькою стрічкою в’ється Москва-ріка, попереду видно відомий всьому світу спортивний комплекс «Лужники».

Рекомендуємо взяти в дорогу хоча б одну теплу річ (її можна залишити в салоні автобуса), зручне взуття для безлічі екскурсій і парасольку, так як погода може бути мінливої.

Для тих, хто має бажання відвідати аквапарки (басейни, сауни), необхідно мати купальний костюм. В тури з відпочинком на морі непогано прихопити з собою сонцезахисні окуляри та головний убір для захисту від сонця.

Частіше посміхайтеся і говоріть «здравствуйте», «спасибо», «пожалуйста» – це відразу ж розташує до вас співрозмовника.

Замовити тур

Замовити тур
Нагору