Архивы Німеччина - Тут и Там отдыхай
Туристична компанія «Тут і Там»
Німеччина

Німеччина (нім. Deutschland), офіційна назва – Федеративна Республіка Німеччина (нім. Bundesrepublik Deutschland), ФРН – держава в Центральній Європі. Розташована в центрі Європи, Німеччина омивається водами Балтійського і Північного морів. Межує з Данією на півночі, Польщею і Чехією на сході, Австрією і Швейцарією на півдні, Францією, Люксембургом, Бельгією та Нідерландами на заході.

Столиця: Берлін.

Офіційна мова: німецька.

Валюта: євро.

Форма правління: федеративна парламентська республіка.

Населення: Федеративної Республіки Німеччина за площею лише трохи більше сусідній Польщі, але за чисельністю населення в два рази перевершує її. Станом на 1 січня 2011 року в Німеччині проживало 81 751 600 жителів, на 1 січня 2013 року – 80 523 746 жителів.

Релігія: Релігія з 1919-ого року в Німеччині конституційно відокремлена від держави. Свобода совісті та свобода віросповідання гарантовані німецької конституцією. Більшість німців – християни, при цьому католики становлять 32,4%, лютерани – 32,0%, православні – 1,14%. Невелика частина віруючих належить до християнських деномінацій – баптисти, методисти, віруючі Новоапостольською церкви – 0,46% і прихильники інших релігійних течій. Частина віруючих складають мусульмани (від 3,8 млн до 4.3 млн або від 4,5% до 5,2%), Свідки Єгови (близько 164 000 або 0,2%) і члени іудейських громад (близько 100 000 або 0,12 %). Близько 31% німецького населення, переважно на території колишньої НДР, атеїсти (там 70%).

Клімат: Німеччина знаходиться в помірному кліматичному поясі, на півночі клімат морський, на південь він переходить в помірно-континентальний.

Рівень життя: 95% дієздатного населення країни застраховано на випадок надання їм дорогих медичних послуг і покупки ліків. Прожитковий мінімум – 331 євро в місяць на главу сім’ї і 80% від цієї суми на кожного наступного члена сім’ї. Мінімальні норми на житло: на одну людину – 45 кв.м, на двох – 60 кв.м, на трьох – 75 кв.м. і так далі.

Карнавали і народні гуляння:

Октоберфест (Жовтневі народні гуляння, нем.Oktoberfest) – найбільше народне гуляння (нем.Volksfest) в світі. Октоберфест приваблює щороку близько 6 млн відвідувачів, які приїжджають до Мюнхена з усіх частин Баварії та Німеччини, а також з інших країн. Свято проводиться в середині вересня – початку жовтня на лугу Терези (нем.Theresienwiese) – в центрі Мюнхена, неподалік від Головного вокзалу. Його тривалість в середньому становить 16 днів. Свято відрізняється великою кількістю пивних наметів і різноманітних атракціонів. Октоберфест організовується і проводиться адміністрацією Мюнхена. До участі в цьому фестивалі допускаються тільки мюнхенські пивоварні компанії, які варять для нього спеціальне октоберфестівське пиво (нем.Oktoberfestbier) з вмістом алкоголю 5,8-6,3%, яке в іншу пору року зазвичай називають березневим або віденським.

Вальпургієва ніч (нім. Walpurgisnacht – ніч відьом) – ніч з 30 квітня на 1 травня. У багатьох країнах Західної Європи в цю ніч відзначається свято весни, висхідний до дохристиянських традицій. У кельтських країнах приблизно в цей же час відзначався Белтейн, а в деяких німецьких землях, у англійців, чехів, словаків і литовців на перше травня прийнято водити хоровод навколо Майського дерева. У лужичан з Вальпургієвої ночі до Вознесіння стояли травневі дерева. Назва походить від дня св. Вальпурги, сестри св. Віллібальда, канонізованої в 778 році, яку прийнято поминати 1 травня. У селах в Вальпургієву ніч проводилася магічна церемонія вигнання відьом: розпалювалось багаття, на якому іноді спалювали солом’яне опудало відьми, здійснювали обхід будинку з факелами, дзвонили в церковні дзвони і т. П. Вважалося, що трави в цю ніч знаходять чудову силу. Російському повір’ям про політ відьом на лису гору в кінці квітня відповідає німецьке, згідно з яким, в цю ніч бувають збіговиська відьом, перевертнів і душ покійних.

M’era Luna Festival – музичний фестиваль, який щорічно проводиться в Хільдесхайм, Німеччина кожні другі вихідні дні серпня. Основна орієнтація M’era Luna – готик-рок, симфонічний метал, індастріал і дарквейв. M’era Luna – один з найбільших фестивалів Німеччини, його щорічно відвідують 20 000 – 25 000 глядачів.

Wave-Gotik-Treffen, WGT (нім. Das Treffen, що означає «зустріч») – Всесвітній найбільший щорічний, c 1992 року, фестиваль готичної музики і мистецтва, що проводиться на П’ятидесятницю (нім. Pfingsten) спільно з так званими «альтернативним» і « чорним »рухами в Лейпцигу, тривалістю більше 4 днів. Подібний і другий за чисельністю фестиваль M’era Luna проходить кожен серпень в Хільдесхайм.

Фестиваль Нібелунгів в Вормсі (нім. Nibelungenfestspiele Worms) – театральний фестиваль, який проходить кожен серпень в рамках програми Культурного літа землі Рейнланд-Пфальц. Місце проведення – сцена на відкритому повітрі безпосередньо перед Вормсского собором. Проведення фестивалю відновилося в 2002 році після довгої перерви.

Кільський тиждень (нім. Kieler Woche) – найважливіша подія в світі вітрильного спорту і одночасно велике літнє свято на півночі Німеччини. Кільський тиждень проводиться в Кілі щорічно в останній тиждень червня. В даний час вітрильна регата – головний захід Кильской тижні – проходить в олімпійському центрі Кіль-Шількзее. Щорічно на Кильскую тиждень прибуває близько 2000 суден і 3 мільйони туристів. Усталеним елементом Кільского тижня є музичний фестиваль, в якому беруть участь популярні музиканти з усього світу. Одним з кульмінаційних моментів Кільского тижня вважається традиційний «Парад старих посудин». З порту виходять понад 100 великотоннажних вітрильників, судів традиційної конструкції і сотні яхт. Зазвичай «Парад старих посудин» проходить в неділю, в останній день свята.

Замовити тур

Замовити тур
    Нагору