Туристична компанія «Тут і Там»
Малайзія

Малайзія (малайск. Malaysia) – держава в Південно-Східній Азії, що складається з двох частин, розділених Південно-Китайським морем:

Західна Малайзія (традиційна назва – Малайя) займає південний край півострова Малакка з прилеглими островами, межує з Таїландом на півночі, має також морські кордони з Сінгапуром і Індонезіей.

Східна Малайзія (традиційна назва – Сабах і Саравак) займає північну частину острова Калімантан з прилеглими островами, межує з Брунеєм на півночі і з Індонезією на півдні, має також морський кордон з Філіппінами.

Столиця: Куала-Лумпур.

Офіційна мова: малайзійська.

Валюта: рінггіт.

Форма правління: федеративна виборна конституційна монархія.

Населення: За даними перепису 2010 року, населення Малайзії становить 28 334 135 осіб (44-е місце в світі). Щільність населення в середньому становить близько 86 чол / км². Населення розміщене досить нерівномірно, так 79,6% малайзійців проживає в півострівний частини країни і всього 20,4% – в східній частині. Міське населення – близько 70%. Річний приріст становить 2,4%; близько 34% населення країни – особи у віці молодше 15 років.

Релігія: Конституція Малайзії гарантує свободу віросповідання, проте, іслам має в країні статус державної релігії. За даними перепису 2010 року іслам сповідують близько 61,3% населення; буддизм – 19,8%; християнство – 9,2%; індуїзм – 6,3%; конфуціанство, даосизм і інші китайські релігії – 1,3%. 0,7% населення повідомили про свою нерелігійною, а 1,4% – про те, що сповідують інші релігії, або не дали жодної інформації.

Клімат: З огляду на те, що країна розташована поблизу екватора, клімат Малайзії характеризується як екваторіальний – жаркий і вологий протягом усього року. Середньорічна температура становить близько 27 ° С, а річний рівень опадів – близько 2500 мм.

Малайзія розташована в південно-східній Азії. Територія держави складається з двох частин: півострівний (п-ів Малакка) і східної (північна частини острова Калімантан), які розділені Південно-Китайським морем. Площа Малайзії становить 329 847 км² (66-е місце в світі). Півострівна частина межує з Таїландом (на півночі), а східна – з Індонезією (на півдні) та Брунеєм (на півночі). Крім того Малайзія з’єднана вузькою дамбою з Сінгапуром; морські кордони є також з В’єтнамом і Філіппінами. Мис Піай на південному краю півострова Малакка є найбільш південною точкою всієї континентальної Євразії. Півострівна частина країни відділена від острова Суматра Малаккською, який є одним з найважливіших морських шляхів у світі.

Півострівна частина становить близько 39,7% від загальної площі Малайзії і простягається на 740 км з півночі на південь і на 322 км із заходу на схід (в найширшому місці). Через центральну частину півострова проходить гірський хребет Тітівангса; найвища точка півострова – гора Гунунг-Таха (2187 м над рівнем моря). Берегова лінія півострівної частини країни становить тисяча дев’ятсот тридцять один км, зручні бухти є тільки на західному узбережжі. Східна частина країни становить 60,3% від загальної площі, має берегову лінію довжиною 2607 км. Між штатами Саравак і Сабах проходить гірський хребет Крокер, де знаходиться найвища точка країни – гора Кінабалу (4095 м). Гірські хребти тягнуться також вздовж кордону з Індонезією.

Замовити тур

Замовити тур
Нагору