Архивы Канада - Тут и Там отдыхай
Туристична компанія «Тут і Там»
Канада

Канада – держава в Північній Америці, займає друге місце в світі за площею після Росії. Омивається Атлантичним, Тихим та Північним Льодовитим океанами, межує з США на півдні і на північному заході, також має морські кордони з Данією (Гренландія) на північному сході і Францією (Сен-П’єр і Мікелон) на сході. Кордон Канади і США є найдовшим спільним кордоном в світі.

Столиця: Оттава.

Офіційна мова: англійська, французька.

Валюта: канадський долар.

Форма правління: конституційна монархія.

Населення: Населення Канади на початок 2010 року становить 34 мільйони осіб. Канада – дуже різноманітна країна з етнічної точки зору. За переписом 2006 року в Канаді живуть 43 етнічні групи, що складаються як мінімум з 100 000 чол. Найбільша етнічна група називає себе «канадцями» (30,9%), оскільки більшість канадців, особливо ті, чиї предки приїхали за часів колонізації, розглядає себе як канадський народ. Далі йдуть ті, хто називає себе англійцями (20,1%), французами (15,1%), шотландцями (14,5%), ірландцями (13,3%), німцями (9,7%), італійцями (4 , 4%), китайцями (4,1%), індіанцями (3,8%), українцями (3,7%), голландцями (3,2%), поляками (3%), австронезійцями (3%), росіянами (1,5%)

Клімат: Середні температури січня і липня розрізняються для кожної області. Зима може бути дуже суворою в деяких регіонах країни, середньомісячні температури можуть досягати 15 ˚ нижче нуля в південній частині країни, а іноді і -45˚С з сильними крижаними вітрами. Мінімальна температура, коли-небудь спостерігалася в Канаді, становить -63˚С (на Юконі). Щорічно рівень снігового покриву може досягати декількох сотень сантиметрів (наприклад, в Квебеку в середньому 337 ​​см). Узбережжя Британської Колумбії, особливо острів Ванкувер, є винятком і володіє помірним кліматом з м’якими і дощовими зимами. Літні температури можуть досягати 35˚С, навіть 40˚С, враховуючи індекс вологості.

Символи Канади: Унікально канадськими символами є кленовий лист і кленовий сироп, канадський бобер, полярна гагара, канадська казарка, Корона і офіцер в крислатому капелюсі і червоному мундирі Королівської канадської кінної поліції. Державні символи – це плід впливу природних і історичних джерел, а також корінних народів. Зокрема, кленовий лист використовується як канадський державний символ з XVIII століття і зображується на старовинних прапорах Канади, на її сучасному прапорі, на центрі, а також на гербі.

Цікаві факти:

Гудзонова затока – саме великий внутрішній водний простір в світі;

Стампед – найбільший всесвітній фестиваль, що проходить щоліта в Калгарі;

Монреаль – друге по величині франкомовне місто після Парижа;

Провінція Квебек витрачає на свою зовнішню політику більше, ніж всі штати США разом узяті;

Компанія Гудзонової Затоки – найстаріша компанія в Північній Америці (1670);

5 канадських пляжів заслуговують позначення Blue Flag в рамках міжнародної програми за якістю навколишнього середовища пляжів (один з них знаходиться на півострові Південний Брюс в Онтаріо, тоді як решта 4 розташовані на узбережжі в місті Торонто);

Найбільший в світі «парк» будинків на колесах знаходиться в Альберті, в Форт-Мак-Маррі;

Багато публікацій і телепередач, спочатку розраховані для жителів США, виходять в Канаді в зміненому варіанті, висвітлюючи події, найбільш цікаві канадцям.

Замовити тур

Замовити тур








    Нагору