Архивы Ісландія - Тут и Там отдыхай
Туристична компанія «Тут і Там»
Ісландія

Ісландія ( «країна льодів» або «крижана країна») – острівна держава, розташована в північній частині Атлантичного океану (на північний захід від Великобританії). Територія держави складається з острова Ісландія площею 103 тис. Км² і невеликих острівців біля нього.

Столиця: Рейк’явік.

Офіційна мова: ісландська.

Валюта: ісландська крона.

Форма правління: парламентська республіка.

Населення: Населення Ісландії становить 321 857 чол. (За даними на 1 січня 2013 року), з них 16% зайняті в сільському господарстві, 21% – в рибальстві, 18% – в промисловості і ремеслах, 25% – у торгівлі та транспорті, 10% – інші. Національний склад однорідний: 98,99% складають ісландці – нащадки вікінгів, що говорять ісландською мовою. У країні проживають також, данці, шведи, норвежці та поляки (за договором про будівництво заводів з видобутку сірки і алюмінію до 2015 року з Польщею і Німеччиною) Середня щільність населення – 3,12 чол. на 1 кв. км. Близько 60% жителів зосереджено в південно-західній частині країни (Рейк’явік і його околиці).

Релігія: Основна конфесія Ісландії – євангельська лютеранська церква Ісландії, яка стала офіційною в 1540 році (тоді Ісландія належала Данії), її будуть славити 92,2% від усього населення країни. Також населення сповідує католицизм і інші лютеранські церкви. У Рейк’явіку можливо побудують і Православну церкву.

Клімат в країні морський, помірно-холодний, з сильними вітрами, вологий і мінливий.

Цікаві факти:

Рейк’явік – найпівнічніша столиця світу і найзахідніша столиця Європи;

Вся територія Ісландії (за винятком територіальних вод) лежить на південь від Північного полярного кола, тому в країні не буває полярних днів і ночей.

Середня температура не опускається в зимові місяці нижче -4 ° C.

Відстань від південного узбережжя Ісландії до Північного полюса дорівнює відстані від самої північної точки Антарктиди до Південного полюса.

Найближчим сусідом Ісландії є Гренландія. Два острови знаходяться на відстані близько 300 км один від одного.

Ватнайекюдль – льодовик в Ісландії, найбільший льодовик в Європі.

Парламент Ісландії (Альтинг) вважається найдавнішим з існуючих у світі.

Ісландія – найбільший острів вулканічного походження.

Більше 10% території Ісландії покрито льодовиками (12 тис. Км²).

Ісландія практично позбавлена ​​лісів, лісові масиви складають лише близько 1% від всієї площі острова.

Національна страва в Ісландії (хакарл) являє собою не що інше, як протухшее м’ясо акули.

Водоспад Деттіфосс – найпотужніший водоспад в Європі. Його висота 40 м, а ширина 100 м.

Найбільша і найдовша річка Ісландії – Тйоурсау (237 км).

Найвищий водоспад Ісландії – Глімур (Glymur) – має висоту близько 196 метрів.

Найвища вершина Ісландії – Хваннадальсхнукюр (Hvannadalshnúkur) – має висоту 2109 метрів.

Майже всі ісландці не мають прізвищ. В Ісландії людину називають його власним ім’ям, даним при народженні, з додатком патроніму, тобто імені батька (або іноді матроніма, тобто імені матері), що приблизно відповідає російському батькові. Наприклад, ісландська співачка «Бьорк Гудмундсдоттир» – буквально «Бьорк, дочка Гудмунда», а президент Ісландії «Оулавюр Рагнар Грімссон» – «Олафур Рагнар, син Грима».

У той же час приблизно 10% населення мають прізвища. Згідно із законом, прийнятим в 1913 році, прізвище можуть носити переселилися іноземці, а також ті з ісландців, хто отримав прізвища законним чином до початку XX століття. Наприклад, футболісти Ейдур Гудйонсен і його батько – Арнор Гудйонсен.

Замовити тур

Замовити тур
    Нагору