Архивы Великобританія - Тут и Там отдыхай
Туристична компанія «Тут і Там»
Великобританія

Великобританія (російська назва від англ. Great Britain); повна офіційна форма – Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії (англ. The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, по-англійськи зазвичай скорочується до «United Kingdom» – «Сполучене Королівство») – острівна держава на північному заході Європи. Великобританія – одна з найбільших держав Європи, ядерна держава, постійний член Ради Безпеки ООН. Спадкоємиця Британської імперії, найбільшої в історії, і що існувала в XIX – початку XX століть.

Держава складається з чотирьох «історичних провінцій» (по-англійськи – «countries», тобто «країни»): Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія. Форма адміністративно-територіального устрою – унітарна держава, хоча три з чотирьох історичних провінцій (крім Англії) мають значний ступінь автономії.

Держава розташовується на Британських островах (острів Великобританія, північно-східна частина островаІрландія, а також велика кількість дрібніших островів і архіпелагів, серед яких Гебридские, Оркнейські і Шетландськіє острова, Англсі, Арран, Уайт) в Атлантичному океані. Омивається Північним, Ірландським, Кельтським і Гебридським морями. Південно-східне узбережжя розташовується всього в 35 км від північного узбережжя Франції, які розділені протокою Ла-Манш.

Грінвічська обсерваторія в Лондоні є місцем проходження нульового меридіана.

Англія займає трохи більше половини всієї території Великобританії, покриваючи 130 395 км². Більша її частина складається з низовин. Пагорби зосереджені на півночі і північному заході. Найвищою вершиною Англії  є Скофел-Пайк (978 м). Найдовшими річками є Темза, Северн і Хамбер.

Шотландія займає трохи менше третини всієї території Великобританії, а саме 78 772 км². Вона включає близько восьмисот островів, в основному на заході і півночі від основної території. Серед них варто виділити Гебридскі, Оркнейські і Шотландські острова. Топографія Шотландії багато в чому визначається Прикордонним Розломом Хайленда, який перетинає Шотландію від острова Арран на заході до Стонхейвена на сході. Лінія розлому розділяє два абсолютно різних регіони: гайлендс (Хайленд) на північному заході і Лоуленде на південному сході. Суворий Хайленд містить практично всі гори Шотландії, включаючи Бен-Невіс, який з висотою в 1343 м є найвищою точкою Британських островів. Лоуленде, особливо Средньошотландської низовина між затоками Ферт-оф-Клайд і Ферт-оф-Форт, відома також як «Центральний Пояс», набагато рівніше, тут живе велика частина населення, в тому числі в найбільших містах Шотландії Глазго і Едінбургу.

Уельс займає лише близько однієї десятої частини всієї території Великобританії, покриваючи 20 779 км². Уельс – в основному гірська країна, хоча Південний Уельс – менш гористий ніж інша частина. Основне населення і промислові зони розташовуються саме в Південному Уельсі, включаючи прибережні міста Кардіфф, Суонсі і Ньюпорт. Найвищі гори Уельсу розташовуються в Сноудон (в тому числі гора Сноудон 1085 м заввишки). Берегова лінія Уельсу має протяжність в 1200 км. найбільшим островом є Англсі на північному заході.

Північна Ірландія займає всього 13 843 км², в основному територія горбиста. Тут знаходиться озеро Лох-Ней, найбільше за площею озеро Британських островів (388 км²). Найвища точка Північної Ірландії – Злив-Донард в горах Моурн з висотою 852 м.

Столиця: Лондон.

Офіційна мова: англійська.

Валюта: фунт стерлінгів.

Форма правління: парламентська монархія.

Населення: За переписом населення 2011 року населення країни склало 63 181 775 чоловік [36].

Релігія: Основні релігії: християнство, найпоширеніша релігія (42 079 000) – 71,6%, іслам (1 591 000) – 2,7%, індуїзм (559 000) – 1%, сикхізм (336 000) – 0, 6%, іудаїзм (267 000) – 0,5%, буддизм (152 000) – 0,3%, інші релігії (179 000) – 0,3%, атеїсти (9 104 000) – 15,5%, утрималися від відповіді (4 289 000) – 7,3%. На території Англії існує церква з державним статусом – Церква Англії, світський глава якої – британський монарх. Церква Англії – одна з помісних церков, що входять в Англіканське співтовариство, що має своїм духовним лідером Архієпископа Кентерберійського.

Клімат: Великобританія має помірно океанічний клімат з великою кількістю дощів протягом усього року. Температура змінюються в залежності від сезону, проте рідко падає нижче -11 ° C або піднімаються вище 35 ° C. Основні вітри йдуть з південного заходу і часто приносять холодну і мокру погоду з Атлантичного океану, проте східні частини країни в основному захищені від цих вітрів, і оскільки основна частина опадів випадає в західних регіонах, східні є найбільш сухими. Атлантичні течії, розігріті Гольфстрімом, приносять м’які зими, іноді взимку і ранньою весною бувають снігопади, хоча сніг зазвичай лежить недовго.

Великобританія мала великий вплив на історію кінематографа. Британські режисери Альфред Хічкок і Девід Лін вважаються одними з найпопулярніших режисерів в історії, а серед інших відомих режисерів можна відзначити Чарлі Чапліна, Майкла Пауелла, Керола Ріда і Рідлі Скотта. Багато британських акторів домоглися світової популярності і визнання включаючи Джулі Ендрюс, Річарда Бертона, Майкла Кейна, Шона Коннері, Вів’єн Лі, Девіда Нівена, Лоуренса Олів’є, Пітера Селлерса і Кейт Уінслет. Деякі з найуспішніших в світі в комерційному плані фільмів також були створені у Великобританії, серед яких і найприбутковіші у світі серії фільмів (Гаррі Поттер і Джеймс Бонд). Студія Ealing Studios претендує на звання найстарішої кіностудії в світі.

Незважаючи на велику і успішну кіно-історію, британська індустрія часто характеризується суперечкою про наявність її індивідуальності і американського і європейського впливу. Багато британських фільми створюються разом з американськими продюсерами, в них часто знімаються американські актори нарівні з британськими, а британські актори часто знімаються в Голлівуді. Багато успішних голлівудські фільми ґрунтуються на британських людей, літературі або події, як, наприклад, Титанік, Володар кілець і Пірати Карибського моря.

У 2009 році британські фільми зібрали 2 мільярди доларів по всьому світу, отримавши 7% частку ринку в світі і 17% всередині самої Великобританії. Всього в касах Великобританії було зібрано близько 944 мільйонів фунтів в 2009 році при 173 мільйонах відвідувань кінотеатрів.

Британський інститут кіно склав рейтинг 100 найкращих, на їхню думку, британських фільмів. Щорічна премія BAFTA є британським еквівалентом премііОскар.

Символи Великобританії:

У Великобританії багато є того, що стало символами цієї країни. І жителям і туристам вони нагадують про те, що Великобританія – унікальне місце, в якому багато культур існує на протязі більш ніж тисячі років, місце, де традиції плекають, вміють захоплюватися новим і об’єктивно сприймати оригінальне. Кілька британських символів, вони всі різні, але об’єднані однією особливістю … яскраво-червоним кольором.

Рутмастер, лондонський двоповерховий червоний автобус, який має культовий статус, визнаний у всьому світі і без сумнівів найбільш впізнаваний. Спеціально розроблені для міста в 1954 році, автобуси Рутмастер ( «Господар доріг») перебували в провадженні з 1958 до 1968 року. Введені в Лондоні в 1956 році автобуси безперервно експлуатувалися до 2005 року, а в сьогоднішні дні вони ходять по двом оглядовим туристичними маршрутами – маршрутами спадщини в центральному Лондоні.

Охоронці Букінгемського палацу відомі як Придворний дивізіон, що складається з військовослужбовців з семи елітних британських військових полків – Септем юнкта ін уно «Сім об’єднані в один». Полк палацової кавалерії складений з Лейб-гвардійського кінного полку і Блюз енд Роялс. Уніформа другої групи, полку гвардійської піхоти, складеної з гренадерського гвардійського полку, Колдстрімского гвардійського полку, Шотландського гвардійського полку, ірландських гвардійців і Уельського гвардійського полку, стала символом Великобританії. Темно-сині штани з червоною смугою, червона туніка з темно-синім комірцем, погонами з білими смужками, манжетами темно-синього і білого кольору і ведмежа шапка висотою 45,7 сантиметрів, вагою 1.5 фунта (0,68 кілограма) з вовни канадскогобурого ведмедя , пояс білого кольору з буйволової шкіри.

Один з найбільш впізнаваних символів Великобританії червона телефонна будка. Перед ерою мобільних телефонів червоні телефонні будки перебували на кожному розі вулиць, будучи звичним видовищем для Великобританії. Незважаючи на скорочення кількості, в багатьох місцях їх все ще можна бачити, в тому числі і в заморських територіях Великобританії (Бермудські острови, Гібралтар). Червоний колір був обраний для кращого їх виявлення. Перша телефонна будка з’явилася в Сполученому Королівстві в 1920 році. Стандарт був виготовлений їх з бетону і позначений K1 (kiosk – телефонна будка № 1). Збереглися деякі приклади того стандарту, один з них можна побачити в Трініті-маркет в Кінгстон-апон-Халл. У 1924 році в конкурсі на кращий дизайн телефонної будки, прийнятною для районів Лондона переміг Джайлс Гільберт Скотт, який розробив базову конструкцію з чавуну для всіх майбутніх червоних телефонних будок. Ідея телефонної будки така ж, як і для поліцейської будки.

Замовити тур

Замовити тур








    Нагору